Přejít na:

http://valicellicz.com

Stav stránek ke dni 20. 8. 2020 20. 8. 2020
Nabízené potraviny:

Dialine

Popis stránek:

Webová stránka je v českém jazyce. Jedná se o reklamní webovou stránku, kde je prezentován výrobek Dialine, který údajně pomáhá při léčbě cukrovky.  

Na co si dát pozor:

1) Nabízený výrobek vzbuzuje dojem, že je léčivým přípravkem. Ve skutečnosti se jedná o doplněk stravy (tedy o potravinu). 

2) V textech na webové stránce jsou v souvislosti s doplňkem stravy Dialine používána tzv. léčebná tvrzení a neschválená zdravotní tvrzení o propagované potravině v rozporu s právními předpisy.

3) Provozovatel webové stránky na ni používá nekalé obchodní praktiky (např. uvádění neexistujících osob, zveřejněný certifikát kvality a shody se vztahuje k jinému výrobku apod.).

4) Na této webové stránce sice není možné doplněk stravy Dialine objednat, ale je zde přímý interaktivní proklik do e-shopu na webové stránce https://czdialine.phytosbest.com/?country_code=CZ, který nabízí k prodeji zmíněný doplněk stravy v rozporu s právními předpisy.

5) Na webové stránce jsou uvedeny zavádějící informace, na základě kterých se může spotřebitel domnívat, že jsou provozovány Ministerstvem zdravotnictví ČR.  

6) Internetová doména phytosbest.com je registrována mimo území ČR a držitelem tohoto doménového jména je subjekt z USA.

7) Vzhledem k tomu, že subjekt spravující uvedenou internetovou doménu se nachází mimo území ČR, jsou aktivity českých dozorových orgánů vůči provozovateli těchto webových stránek velmi omezené. 

Referenční číslo: W20-000018-SZPI-CZ