Přejít na:

https://cz.recardiond.com/?c=cz

Stav stránek ke dni 17. 7. 2020 22. 7. 2020
Nabízené potraviny:

ReCardio

Popis stránek:

Webové stránky jsou v českém jazyce. Je zde nabízen výrobek ReCardio, který údajně normalizuje tlak a obnovuje tonus a pružnost cév.  

Na co si dát pozor:

1) Nabízený výrobek vzbuzuje dojem, že je léčivým přípravkem. Ve skutečnosti se jedná o potravinu (doplněk stravy). 

2) V textech na webových stránkách jsou v souvislosti s výrobkem ReCardio používána tzv. léčebná tvrzení a neschválená zdravotní tvrzení o nabízené potravině v rozporu s právními předpisy.

3) Na webových stránkách chybí některé povinné údaje o nabízené potravině ReCardio.

4) Provozovatel webových stránek na nich používá nekalé obchodní praktiky.

5) Na webových stránkách nejsou uvedeny žádné obchodní podmínky, spotřebitel tedy při objednání výrobku neví s kým a za jakých podmínek uzavírá smlouvu.

6) Internetová doména recardiond.com je registrována mimo území ČR a držitelem tohoto doménového jména je subjekt z Baham (Domain Admin, Whois Privacy Corp., Ocean Centre, Montagu Foreshore, East Bay Street, Nassau, New Providence, +1.5163872248). Na webových stránkách je navíc uveden subjekt: BERNADATTE LTD, Av Ricardo J. Alfaro, Panama International, bez bližší specifikace, zda se jedná o provozovatele webu, prodávajícího apod.

7) Spotřebitel vyplní objednávkový formulář (jméno a telefonní číslo). Poté je kontaktován z telefonní linky, aby potvrdil objednávku a sdělil údaje pro doručení zásilky.

8) Vzhledem k tomu, že subjekt spravující uvedenou internetovou doménu se nachází mimo území ČR, jsou aktivity českých dozorových orgánů vůči provozovateli těchto webových stránek velmi omezené. 

Referenční číslo: W20-000014-SZPI-CZ