Přejít na:

http://www.cz.hearttonic.org/

Stav stránek ke dni 1. 7. 2020 1. 7. 2020
Nabízené potraviny:

Heart Tonic

Popis stránek:

Webové stránky jsou v českém jazyce, kde je nabízen výrobek Heart Tonic, který údajně normalizuje krevní tlak a obnovuje tonus a pružnost cév.  

Na co si dát pozor:

1) Nabízený výrobek vzbuzuje dojem, že je léčivým přípravkem. Ve skutečnosti se jedná o doplněk stravy (tedy o potravinu). 

2) V textech na webových stránkách jsou v souvislosti s doplňkem stravy Heart Tonic používána tzv. léčebná tvrzení o nabízené potravině v rozporu s právními předpisy.

3) Provozovatel webových stránek na nich používá nekalé obchodní praktiky.

4) Prodávající je dle obchodních podmínek bulharská společnost (DEV Logistics Ltd., se sídlem Sofia Levsky G., bl.14, identifikační číslo: 203438170, email: contact@devlogist.com).

5) Internetová doména hearttonic.org je registrována mimo území ČR a držitelem tohoto doménového jména je subjekt z USA.

6) Spotřebitel vyplní objednávkový formulář (jméno a telefonní číslo). Poté je kontaktován z telefonní linky, aby potvrdil objednávku a sdělil údaje pro doručení zásilky. Ke dni prověřování webových stránek byl tento způsob objednávky nefunkční.

7) Vzhledem k tomu, že subjekt spravující uvedenou internetovou doménu se nachází mimo území ČR, jsou aktivity českých dozorových orgánů vůči provozovateli těchto webových stránek velmi omezené. 

Referenční číslo: W20-000011-SZPI-CZ