Přejít na:

http://cz1.detocysnd.com/

Stav stránek ke dni 30. 3. 2020 30. 3. 2020
Nabízené potraviny:

Detonic

Popis stránek:

Stránky jsou v českém jazyce. Nabízený produkt je možné zakoupit za české koruny (až po telefonickém potvrzení objednávky). Na stránkách je nabízen přípravek Detonic, který působí proti inkontinenci. 

Na co si dát pozor:

1) Nabízený výrobek vzbuzuje dojem, že je léčivým přípravkem. Ve skutečnosti se jedná o doplněk stravy (tedy o potravinu). 

2) Na webových stránkách jsou uvedeny omezené kontaktní údaje do Panamy (BERNADATTE LTD, Av Ricardo J.Alfaro, Panama International).

3) Na webových stránkách nejsou uvedeny žádné informace důležité pro uzavření kupní smlouvy. Spotřebitel při objednání výrobku neví s kým a za jakých podmínek uzavírá smlouvu.

4) Webové stránky jsou registrovány mimo území ČR a držitel doménového jména je z Bahamského společenství (Ocean Centre, Montagu Foreshore, East Bay Street, Nassau, New Providence).  

5) Na výše uvedených webových stránkách chybí povinné informace o potravině, jsou zde uvedena tzv. léčebná tvrzení a neschválená zdravotní tvrzení o nabízené potravině v rozporu s právními předpisy a provozovatel webových stránek na nich používá nekalé obchodní praktiky.

6) Spotřebitel vyplní objednávkový formulář (stát, jméno a telefonní číslo). Poté je kontaktován z telefonní linky, aby potvrdil objednávku a sdělil údaje pro doručení zásilky.

7) Vzhledem k tomu, že subjekt spravující uvedenou internetovou doménu se nachází mimo území ČR, jsou aktivity českých dozorových orgánů vůči provozovateli těchto webových stránek velmi omezené. 

Referenční číslo: W20-000007-SZPI-CZ