Přejít na:

http://www.bp-pb.com/2931-detonic-ceska.html#content

Stav stránek ke dni 14. 2. 2020 18. 2. 2020
Popis stránek:

Webová stránka je v českém jazyce. Jedná se o reklamní webovou stránku, kde je prezentován doplněk stravy Detonic, který je používán jako přípravek „pro normální krevní oběh a odstranění příznaků vysokého krevního tlaku“.  

Na co si dát pozor:

1) Nabízený výrobek vzbuzuje dojem, že je léčivým přípravkem. Ve skutečnosti se jedná o doplněk stravy (tedy o potravinu). 

2) V textech na webové stránce jsou v souvislosti s doplňkem stravy Detonic používána tzv. léčebná tvrzení a neschválená zdravotní tvrzení o propagované potravině v rozporu s právními předpisy.

3) Provozovatel webové stránky na ni používá nekalé obchodní praktiky.

4) Na této webové stránce sice není možné doplněk stravy Detonic objednat, ale je zde přímý interaktivní proklik do e-shopu na webové stránce http://cz.detonicnd.com/?TID=5E4642EA005B7A210B0F2D83&host=plusmalb.com&c=cz, který nabízí k prodeji zmíněný doplněk stravy v rozporu s právními předpisy.

5) Na webové stránce nejsou uvedeny žádné údaje o jejich provozovateli.

6) Internetová doména bp-pb.com je registrována mimo území ČR (Ukrajina) a držitelem tohoto doménového jména je subjekt z Ukrajiny (Internet Invest, Ltd. dba Imena.ua, Gaidara, 50 st., Kyiv).

7) Vzhledem k tomu, že subjekt spravující uvedenou internetovou doménu se nachází mimo území ČR, jsou aktivity českých dozorových orgánů vůči provozovateli těchto webových stránek velmi omezené. 

Referenční číslo: W20-000004-SZPI-CZ