Přejít na:

https://101offers.eu/supplements/zc/24/parasinea/1/index.html

Stav stránek ke dni 5. 2. 2019 14. 2. 2019
Popis stránek:

Stránky https://101offers.eu/supplements/zc/24/parasinea/1/index.html jsou v českém jazyce. Nabízený produkt je možné koupit za české koruny. Na stránkách je nabízen výrobek proti parazitům Parasinea®. Při kliknutí na text „Objednejte si Parasinea“ je spotřebitel přesměrován na internetovou doménu http://secureshop24.com/cz/parasinea/order/formup?time_zone=1 kde vyplňuje a odesílá vlastní objednávku produktu.

Na co si dát pozor:

1) Na webových stránkách nejsou uvedeny žádné kontakty ani obchodní podmínky, takže spotřebitel neví, s kým uzavírá smlouvu.

2) Webové stránky uvádějí, že nabízený produkt je léčivem, přičemž se jedná o potravinu (doplněk stravy).  

3) Na webových stránkách chybí povinné informace o potravině a jsou zde uvedeny tzv. „léčebná“ a zdravotní tvrzení v rozporu s právními předpisy.

4) Celková prezentace může u spotřebitele vyvolávat strach a naznačuje, že nekonzumací tohoto doplňku stravy může být poškozeno zdraví různými druhy parazitů. Takový styl prezentace je zcela nepřípustný.

5) Vzhledem k tomu, že webové stránky byly registrovány mimo území ČR a subjekt spravující uvedenou internetovou doménu se rovněž nachází mimo území ČR, jsou aktivity českých dozorových orgánů vůči provozovateli těchto webových stránek velmi omezené. 

Referenční číslo: W19-000026-SZPI-CZ